studio Perfectbodyanett
0915 839 900kozmetička Anett

Lymfodrenáž

lymfodrenaz

Lymfatický systém je tvorený lymfatickými uzlinami a lymfatickými cievami, v ktorých cirkuluje lymfa. Medzi najdôležitejšie činnosti lymfatického systému patrí detoxikácia a dekontaminácia ľudského organizmu. Svojou činnosťou posiluje dobrú funkciu imunitného systému, a preto je jeho správna funkcia dôležitá pre zdravý život človeka.

Nedostatok pohybu, jednostranná záťaž, ochablosť svalov a podkožných tkanív rovnako ako poškodenie lymfatických ciev úrazom, operáciami, infekcií a pod. vedú k nedostatočnému odvádzaniu lymfy a hromadeniu škodlivých látok v tkanivách. Medzi príznaky preťaženia lymfatického systému patrí pocit únavy, ťažkých nôh, otlaky, celulitída, oslabenie imunitného systému a psychické podráždenie.

Mechanická lymfatická drenáž sa odporúča pri:

Po odstránení obehových potiaží sú výsledky vynikajúce a očividné už od prvého ošetrenia. Prístroj zlepšuje a reguluje žilový, tepnový a lymfatický obeh.

Lymfa odvádza odpadové produkty látkovej výmeny tkanív a svojím zložením sa podieľa na udržaní stáleho vnútorného prostredia tkanív a orgánov. Ak je na niektorom mieste prúdenie lymfy spomalené alebo dokonca znemožnené , dochádza k opuchom končatín a v oblasti tukového tkaniva ku vzniku celulitídy. Dostatočný prietok lymfy je preto nevyhnutný pre zdravie organizmu.

Frekvencia a počet ošetrení

Pro dosiahnutie očakávaného efektu je nutné lymfodrenážne masáže opakovane absolvovať. Odporúčame 7-10 ošetrení, v intervaloch 2-3 krát za týždeň. Po úspešnej kúre odporúčame návštevy 1x mesačne pre udržanie výsledku.

Pri terapii dodržiavať pravidelný pitný režim - denne 2 - 3 l tekutín.