studio Perfectbodyanett
0915 839 900kozmetička Anett

Mikropigmentácia - permanetný make-up

Prianím každej ženy je zobudiť sa každé ráno krásne nalíčená, upravená.
Každá jedna z nás sa rada vidí v zrkadle neustále pekne upravená.

Ako to dosiahnuť?

Veľmi jednoducho, formou permanentného make-upu.

pernamentny make up

Čo je to permanentný make up?

Kozmetická procedúra, počas ktorej sa do 2. a 3. vrstvy pokožky vpravia mikropigmenty (prírodné farbivá) špeciálnym tetovacím prístrojom so sterilnou ihlou.
Cieľom permanentného make-up alebo mikropigmentácie je dosiahnuť zvýraznenie krásy očí a pier alebo korektúra rôznych drobných kozmetických nedostatkov.


Mikropigmentácia - šetrný permanentný make up

Pôsobí prirodzenejšie a jemnejšie, ako permanentný make up, nealergizuje a je takmer bezbolestná. Mikropigmentáciou sa upravujú: obočie, očné linky a ústa.

Koľko v skutočnosti permanentny make-up vydrží?

Trvácnosť make-upu je individuálna, závisí od veku (u mladších odchádza skôr, než u žien v zrelšom veku), organizmu (ovlyvňuje imunita, hormonálne vplyvy, vnútorná infekcia a pod.), od typu pokožky, zdravotného stavu, hĺbky vpichu, techniky prevedenia, od toho či je make-up robený prvýkrat, prípadne či už klientka make-up mala aplikovaný (hlavne do hlbších vrstiev pokožky). Vo všeobecnosti cca. 1 a pol až 3 roky, následne vpravené pigmenty blednú a je potrebné opätovné pretetovanie resp. oživenie.

Dá sa permanentný make-up opraviť?

Oprava permanentneho make-upu je možná, avšak len do určitej miery. Pretetovanie predošlého make-upu nie je jednoduché - jedná sa o zásah do pokožky, pri ktorom sú do nej vpravované pigmenty. Pri pretetovaní možno použiť aj pigment telovej farby, avšak, tento pigment má pri určitom laserovom zákroku, pre ktorý sa môže žena v budúcnosti royhodnúť, tendenciu sčernieť, s čím je potrebné klientku oboznámiť.

Aké zákazníčký sa rozhodujú pre permanentný make-up a aké sú ich najčastejšie požiadavky?

Prevažne ženy po 30-ke a staršie ženy, ktoré majú jasnú predstavu o tom, ako chcú vyzerať: krajšie a mladistvejsie.

Majú záujem o skorigovanie nedostatkov a prípadnej asymetrie tváre, potrebu minimálnej starostlivosti a úravy zovňajška, túžia zvýrazniť určitú časť tváre, resp. podčiarknuť ich prirodzenú krásu a pod.

Pre predĺženie životnosti permanentného make-upu sa môžete pričiniť aj vy!

Dôležité je, aby klientka po zákroku dodržiavala určité odporučania. Dôležitý je najmä prvý mesiac po zákroku, počas ktorého dochádza k regenerácii pokožky. V tomto období je dobré natierať tetované miesto čistou vazelínou alebo B-pantenolom podľa potreby.

Počas tohoto obdobia je potrebné tetované miesto chrániť pred priamym slnkom, vyhýbať sa soláriu, nenavštevovať sauny, bazény, more, rovnako nepoužívať make-up, a to až do úplného zahojenia. Prípadné chrastičky, ktoré sa môžu vytvoriť, určite neodlupujte.

Aj po zahojení nezabúdajte používať krémy s vysokým ochranným faktorom, kedže slnečné žiarenie sa môže veľmi ľahko pričiniť o vznik neželaných farebných odlišnosťí v aplikovanej oblasti.

Naša špecializácia